Mulčēšana iesācējiem

Ko mēs domājam, runājot par "mulčēšanu"? Kā es varu pārliecināties, ka tas ir labs lēmums to darīt manā mauriņā? Šeit ir daži ātri padomi par to, kā izlemt un saprast, kā darbojas mulčēšana!

Mulčēšana ir tehnika, kas ietver zāliena pļaušanu bez zāles izgriešanas . Tehniski, jūsu zāles pļāvējs karbonizē zāli tajā pašā laikā, kad tas to sagriež, pārvēršot to par smalkām daļiņām, kas tiek atkārtoti izvietotas uz zemes.
Labs mulčējums parasti ir neredzams, to var redzēt, ja jūsu zālājs spīd ar skaistumu un veselību!

KĀ MULČĒŠANA STRĀDĀ JŪSU ZĀLĀJĀ

Zāles sasmalcināšana ( mulčēšana) ir iespējama, pateicoties ‘’pannas’’ īpašajai formai (daļa, kas apņem asmeni). Šajā ‘’telpā’’ asmens rada gaisa spiedienu, kas paceļ zāli .

Zāle, gaisa spiediena rezultātā,  atkārtoti nonāk saskarē ar asmeni, kas to katru reizi sagriež, līdz tā ir smalki sagriezta . Daži pļāvēji ir aprīkoti arī ar īpašu asmeni ar vairākiem nažiem.

Mulčēšanas kvalitāte ir daudz regulārāka, kas zāli sagriež sīkāk.

SAGATAVOŠA Mulčēšanai

Svarīgi pļaut zālāju, kad zāliens ir sauss , mitrums novērš tās sajaukšanos pannā. Mulčēšanas noteikumu ievērošanai nepieciešams pļaut zāli biežāk , dažreiz katru nedēļu, atkarībā no zāles augšanas ātruma.

Regulāri uzturot korpusu (pannu) tīru, izņemot iestrēgušo zāli, asinot asmeņus paaugstināsiet mulčēšanas veiktspēju. Nepieciešams izvairīties no ielaista mauriņa pļaušanas  , jo pie slapjas zāles mulčēšanas sistēma nespēj pilnvērtīgi sasmalcināt pāraugušu zāli.

Priekšrocības

Tās ir tik daudz! Acīmredzamākais ir tas, ka jums vairs nav nepieciešams grābt zāli pēc pļaušanas, vai ik pa laikam tukšot savācējkasti. Izmantojot mulčēšanu, jūs ietaupīsiet laiku. 

Turklāt šī metode ir ekoloģiska . Pirmkārt, tas dod jūsu zālienam dabīgu mēslojumu, kas sadalās zemē. Zāliens attīstās slēgtā ķēdē, neprasot mēslojumu. Mulčēšana nodrošina arī aizsargājošu barjeru pret sausumu.

 

 

 

15.07.2019
Uzdod jautājumu! +
Ievadi savu vārdu un e-pastu un uzdod jautājumu